Listopad patří ve vinném světě již tradičně mladým vínům. Zatímco v České republice je datum pevně stanoveno a svatomartinské víno přichází každoročně 11. listopadu, francouzské Beaujolais je v tomto proměnlivější a datum vychází pokaždé jinak, vždy však na třetí čtvrtek v měsíci. Advivum letos na slavnost mladého Beaujolais spojilo síly se spřáteleným vinným barem Le Terroir a uspořádalo večírek v krásných prostorách na Starém městě.
V hlavní roli večera bylo staré známé vinařství Domaines Chermette, které je s Advivum neodmyslitelně spjato již po několik let. Vedle mladého Beaujolais dodává víno z různých poloh této apelace i skvělý crémant, který osvěžil návštěvníky hned na úvodu večera.
Advivum zajišťovalo víno, otevřela se i šestilitrová láhev Les Griottes ročníku 2021, která zkrátila čekání na půlnoc, kdy se mohl oficiálně ochutnat i nový ročník 2022 červeného nefiltrovaného Les Griottes, dále pak Vieilles Vignes a růžové Beaujolais. Tým Jakuba Čadiny se zase postaral o tradiční francouzské občerstvení, které dokonale ladilo k vínu, konkrétně se jednalo o brioche lyonnaise, terrine beaujolais, boudin noir, a tarte flambée jakožto sladkou tečku na závěr.
K navození té pravé atmosféry přispěla i živá hudba, harmonika zněla až do pozdních hodin. Všem zúčastněným se jistě težce odcházelo domů, byla to znamenitá příležitost k oslavě mladého vína a zároveň státního svátku 17. listopadu, který připadal hned na následující den.
Stále nám ve winebaru zbývá několik lahví letošního Beaujolais, přijměte tedy pozvání k nám do zahrady Slovanského domu na skleničku či láhev toho nejmladšího, co Domaines Chermette momentálně nabízí!