Dr. H. Thanisch Erben Müller-Burggraef
Vinařská oblast Mosel

Jméno Dr. H. Thanisch Erben Müller-Burggraef je neodlučně spjato s nejvěhlasnějšími Rieslingy z nejslavnější Německé vinice “Berncasteler Doctor“. Vinařství sídlí v pitoreskní vesničce Bernkastel-Kues ležící na břehu řeky Mosely. Vinice se rozkládají v bezprostředním okolí vesnice na celkem 16 hektarech převážně velmi strmých svazích tvořených kombinací modré a šedé břidlice. Mimo nejslavnější trať Berncasteler Doctor, vinařství vlastní parcely v neméně špičkových polohách, jako: Bernkasteler Graben, Bernkasteler Lay a Bernkasteler Badstube. Rodina Thanisch je spjatá s vinařstvím na Mosele již více jak 375 let. Vinice v poloze Bernkastel Doctor vlastní vinařství od počátku 19.století. V polovině 19. století získalo vinařství největší reputaci za působení Dr. Huga Thanische. Po jeho předčasné smrti v teprve 28 letech, získává vinařství přídomek vdova – Witwet Dr. H. Thanisch. Historické vinařství se částečně zmenšuje dělením mezi její dědice a rodinné jméno “Erben Müller-Burggraef” doplňuje název vinařství. Od roku 2008 řídí vinařství mladý talentovaný vinař a správce Maximilian F. W. Ferger. Hlavní část vinifikace stále probíhá v tradičním, 350 let starém „Doktorově sklepě“ vyhloubeném ve skále pod vinohradem. Převážná část vinic má svažitost přes 60% a uplatní se zde výhradně manuální síla. Riesling z vinice Berncasteler Doctor se řadí mezi nejslavnější bílá vína na světe.

Dr. H. Thanisch Erben Müller-Burggraef
Junkerland 14
54470 Bernkastel-Kues, Germany
www.dr-thanisch.de

Vinařská oblast Mosel

O oblasti

Jméno regionu je odvozené od jména majestátné řeky, která územím protéká. Region se dále dělí na tři říční údolí: Mosel, Saar a Ruwer – každé se specifickými podmínkami a topografií. Mosela je místem, kde vznikají historicky nejslavnější vína na bázi odrůdy Ryzlink Rýnský. Charakteristickým rysem zdejšího vinařství jsou strmé svahy tvořené břidlicí,...

Číst více

Vinařství z oblasti Mosel

  • Dr. H. Thanisch Erben Müller-Burggraef
    Jméno Dr. H. Thanisch Erben Müller-Burggraef je neodlučně spjato s nejvěhlasnějšími Rieslingy z nejslavnější Německé vinice “Berncasteler Doctor“. Vinařství sídlí v pitoreskní vesničce Bernkastel-Kues ležící na břehu řeky Mosely.
    Více o vinařství

Máte zájem o vína z této oblasti?

Kontaktujte nás a my vám zašleme nabídku vín, které importujeme.

"*" indicates required fields

Další vinařské oblasti

Oblast
Jméno regionu je odvozené od jména majestátné řeky, která územím protéká. Region se dále dělí na tři říční údolí: Mosel, Saar a Ruwer – každé se specifickými podmínkami a topografií.