Carl Loewen
Vinařská oblast Mosela

Vinařství Carl Loewen vzniklo již v roce 1803 a od roku 1805 rodina Loewen obhospodařuje své první vlastní vinice na Mosele v obci Leiwen. Vinařství se za předchozí tři generace rozrostlo z pouhého 1 na 15 hektarů vinic a stala se z něho jedna ze špiček moselských Ryzlinků. Aktuálně vinařství řídí Christopher Loewen se svým otcem Karlem-Josefem, který v osmdesátých letech vyhledával a skupoval staré a velmi strmé parcely složité na obdělávání. Z důvodů nízkých výnosů o ně tehdy nebyl mezi vinaři velký zájem, a tak se Karlovi-Josefovi podařilo poskládat nádhernou paletu velmi starých vinic. Aktuálně vinařství hospodaří na svazích v katastru 4 vesnic – Leiwen, Longuich, Detzem a Thörnich. Více jak 50% plochy jsou velmi strmé, pravokořenné, 60 až 120 let staré výsadby Ryzlinku. Trať Thörnicher Ritsch je druhou nejstrmější vinicí v Německu. V roce 2007 se Karlu-Josefovi podařilo získat naprosto unikátní a zřejmě nejstarší ucelenou 1 hektarovou viniční trať Ryzlinku na světě – 6 tisíc hlav vysazených v roce 1896 na červené břidlici ve spodní části tratě Maximiner Herrenberg ve vesnici Longuich. Vinařství je kompletně v organickém režimu. Vína jsou kvašena spontánně a s minimálními intervencemi. Všechny tratě se sklízí jednotlivě ručně a všechny singl vinice jsou kvašené ve velkých starých dubových sudech bez regulace teploty. Lisují se celé hrozny bez pomletí. Přes velmi skromné poměry a začátky vinařství, patří Ryzlinky Carl Loewen, zejména v posledních letech, mezi nejvyhledávanější vína Mosely.

Dr. H. Thanisch Erben Müller-Burggraef
Vinařská oblast Mosela

Jméno Dr. H. Thanisch Erben Müller-Burggraef je neodlučně spjato s nejvěhlasnějšími Rieslingy z nejslavnější Německé vinice “Berncasteler Doctor“. Vinařství sídlí v pitoreskní vesničce Bernkastel-Kues ležící na břehu řeky Mosely. Vinice se rozkládají v bezprostředním okolí vesnice na celkem 16 hektarech převážně velmi strmých svazích tvořených kombinací modré a šedé břidlice. Mimo nejslavnější trať Berncasteler Doctor, vinařství vlastní parcely v neméně špičkových polohách, jako: Bernkasteler Graben, Bernkasteler Lay a Bernkasteler Badstube. Rodina Thanisch je spjatá s vinařstvím na Mosele již více jak 375 let. Vinice v poloze Bernkastel Doctor vlastní vinařství od počátku 19.století. V polovině 19. století získalo vinařství největší reputaci za působení Dr. Huga Thanische. Po jeho předčasné smrti v teprve 28 letech, získává vinařství přídomek vdova – Witwet Dr. H. Thanisch. Historické vinařství se částečně zmenšuje dělením mezi její dědice a rodinné jméno “Erben Müller-Burggraef” doplňuje název vinařství. Od roku 2008 řídí vinařství mladý talentovaný vinař a správce Maximilian F. W. Ferger. Hlavní část vinifikace stále probíhá v tradičním, 350 let starém „Doktorově sklepě“ vyhloubeném ve skále pod vinohradem. Převážná část vinic má svažitost přes 60% a uplatní se zde výhradně manuální síla. Riesling z vinice Berncasteler Doctor se řadí mezi nejslavnější bílá vína na světe.

Dr. H. Thanisch Erben Müller-Burggraef
Junkerland 14
54470 Bernkastel-Kues, Germany
www.dr-thanisch.de

Vinařská oblast Mosela

O oblasti

Vinařský kraj údolí Loiry, (francouzsky vignoble de la vallée de la Loire, zvaný též vinařský kraj Údolí Loiry / vignoble du Val de Loire nebo ligurský vinařský kraj / vignoble ligurien) je rozsáhlé území výroby vína ve Francii, zahrnující vícero vinařských oblastí. Tyto oblasti produkují bílá vína suchá, polosuchá (demi-sec), jemná i silná, červená vína...

Číst více

Vinařství z oblasti Mosela

 • Carl Loewen
  Více o vinařství
 • Dr. H. Thanisch Erben Müller-Burggraef
  Více o vinařství

Máte zájem o vína z této oblasti?

Kontaktujte nás a my vám zašleme nabídku vín, které importujeme.
  Další vinařské oblasti

  Oblast
  Contrary to popular belief, Lorem Ipsum is not simply random text.