Bodegas Valdespino
Vinařská oblast Jerez

Valdespino je jedním z vůbec nejstarších producentů v oblasti s historií už od třináctého století. První zmínky se datují do roku 1264. Don Alfonso VALDESPINO byl jedním z rytířů, kteří získali pozemky v okolí Jerezu od Kastilského krále za pomoc při jeho osvobození od Maurů a začal jako první v oblasti Sherry pěstovat a školit vína již od roku 1264. Potomci jeho rodu pokračují ve vinařské tradici až do současnosti. VALDESPINO je privilegovaným dodavatelem, mimo řady prestižních restaurací, i španělského královského dvora a pečlivě zachovává tradiční postupy výroby Sherry. Zároveň čerpá z unikátních zásob starých sherry, zrajících v tradičním systému solera. Hrozny odrůd Palomino Fino, Pedro Ximénez a Moscatel na výrobu sherry pocházejí z prestižních poloh s proslulou bílou půdou „Albariza“.

V kategorii Sherry sbírá Bodegas Valdespino pravidelně nejvyšší ocenění na světových soutěžích za svá velmi tradičně pojatá vína.

IV, Carretera Nacional,

11408 Jerez de la Frontera

Cádiz, Španělsko

www.grupoestevez.es

Vinařská oblast Jerez

O oblasti

Království suchých fortifikovaných vín z jihozápadu Španělska. Staletá tradice, typická bílá, vápenitá půda Albariza a rozlehlá vinařství jejichž nadzemním „sklepům“ se ne nadarmo přezdívá katedrály. To vše utváří kouzelný obraz, ve kterém se daří odrůdě Palomino fino a tak zde vznikají suchá a minerálně slaná vína vhodná jako aperitiv, ale také...

Číst více

Vinařství z oblasti Jerez

  • Bodegas Valdespino
    Valdespino je jedním z vůbec nejstarších producentů v oblasti s historií už od třináctého století. První zmínky se datují do roku 1264. Don Alfonso VALDESPINO byl jedním z rytířů, kteří získali pozemky v okolí Jerezu od Kastilského krále
    Více o vinařství

Máte zájem o vína z této oblasti?

Kontaktujte nás a my vám zašleme nabídku vín, které importujeme.

"*" indicates required fields

Další vinařské oblasti

Oblast
Velká rozmanitost vinic i délka zrání na dubových sudech nabízí širokou škálu vín, která neomrzí a zaměstná vaše chuťové buňky na mnoho večerů.
Oblast
Hrdá katalánská oblast s neskutečně kouzelnou přírodou a červenými, plnými víny, která vznikají v tvrdých podmínkách na neúrodných břidlicových vinohradech.
Oblast
Království suchých fortifikovaných vín z jihozápadu Španělska. Staletá tradice, typická bílá, vápenitá půda Albariza a rozlehlá vinařství jejichž nadzemním „sklepům“ se ne nadarmo přezdívá katedrály.
Oblast
Malé území na severozápadě Španělska, pro nějž jsou typické dvě věci. Jednak je to břidlicové podloží, které se jeví jako ideální pro modré odrůdy, a pak také výjimečná a svým charakterem unikátní odrůda, kterou ve Španělsku najdete pouze v oblastech Léon a Galicia: Mencía. Kořenitá a divoká, přitom ovocná a svěží. Tak trochu jiné Španělsko.