Adriano Adami
Vinařská oblast Veneto

V roce 1920 zakoupil Abele Adami špičkově situovaný vinohrad „Vigneto Giardino – Rive di Colbertaldo“ unikátní vinici ve tvaru přírodního amfiteátru, kde zdejší půdní složení a jedinečné mikroklima umožňují hroznům odrůdy Glera plně vyzrát. Ve vinařské tradici poté pokračoval i jeho syn Adriano. Od roku 1980 řídí rodinný podnik energičtí bratři Franco a Armando Adami (třetí generace vinařského rodu Adami) a vinařství Adami se dnes řadí mezi absolutní špičku v oblasti Prosecco. Produkce činí přibližně 700 tisíc láhví Prosecco ročně, vinařství zpracovává hrozny z 11 hektarů vlastních vinic, další hrozny (přibližně ze 40 hektarů) nakupuje od nejlepších vinohradníků, se kterými má vinařství dlouholeté osobní vazby.

Vinařská oblast Veneto

O oblasti

Největší italská vinařská oblast nabízející nejširší škálu vín, kterým však aktuálně kraluje vinná odrůda Glera. Že ji neznáte? Určitě ano, jen již v jejím nejslavnějším vinném provedení. Lehké, zábavné a osvěžující Prosecco je benátskou superstar, kterou si můžete osvěžit každý den.

Vinařství z oblasti Veneto

  • Adriano Adami
    V roce 1920 zakoupil Abele Adami špičkově situovaný vinohrad „Vigneto Giardino – Rive di Colbertaldo“, unikátní vinici ve tvaru přírodního amfiteátru, kde zdejší půdní složení a jedinečné mikroklima umožňují hroznům odrůdy Glera plně vyzrát.
    Více o vinařství

Máte zájem o vína z této oblasti?

Kontaktujte nás a my vám zašleme nabídku vín, které importujeme.
Další vinařské oblasti

Oblast
Největší italská vinařská oblast nabízející nejširší škálu vín, kterým však aktuálně kraluje vinná odrůda Glera.
Oblast
Slavná středoitalská oblast nabízející krásná místa pro dovolenou, ale také skvělá červená vína. Mezi ta nejslavnější patří i nejstarší italská apelace Chianti, nyní Chianti classico, která vznikla již před čtyřmi sty lety a buduje Itálii jméno jako málokteré jiné víno.