Adriano Adami
Vinařská oblast Veneto

V roce 1920 zakoupil Abele Adami špičkově situovaný vinohrad „Vigneto Giardino – Rive di Colbertaldo“ unikátní vinici ve tvaru přírodního amfiteátru, kde zdejší půdní složení a jedinečné mikroklima umožňují hroznům odrůdy Glera plně vyzrát. Ve vinařské tradici poté pokračoval i jeho syn Adriano. Od roku 1980 řídí rodinný podnik energičtí bratři Franco a Armando Adami (třetí generace vinařského rodu Adami) a vinařství Adami se dnes řadí mezi absolutní špičku v oblasti Prosecco. Produkce činí přibližně 700 tisíc láhví Prosecco ročně, vinařství zpracovává hrozny z 11 hektarů vlastních vinic, další hrozny (přibližně ze 40 hektarů) nakupuje od nejlepších vinohradníků, se kterými má vinařství dlouholeté osobní vazby.

Ca´ la Bionda
Vinařská oblast Veneto

Ca´ la Bionda – se nachází v obci Marano di Valpolicella, v srdci historicky „klasické“ zóny Valpolicella. Plocha vinic se rozkládá na 29
Hektarech ve svahu a v nadmořské výšce od 150 do 300 metrů nad mořem s východní expozicí. Vinařství, bylo nedávno zrekonstruováno a restrukturalizováno, ale své založení datuje již do roku 1902. Pietra Castellani, který byl vášnivým a oddaným pěstitelem hroznů a vinařem je tím, kdo se o založení nejvíce zasloužil.

Rodina Castellani, která je v současné době ve své čtvrté generaci, pokračuje v práci se stejným odhodláním a vášní, s jakou to Pietro zahájil před více než sto lety. Všechny fáze procesu výroby vína, pěstování nejkvalitnějších hroznů, sklizeň hroznů, vinifikace, školení a marketing jsou prováděny přímo rodinou. Zvláštní pozornost a péče je věnována jemnému procesu sušení hroznů neboli „appassimento“, který je nezbytný pro výrobu Recioto a Amarone, největších a nejušlechtilejších vín v regionu.

I když je nové vinařství designovým skvostem, je především vysoce praktické a funkční. Využitím přirozené topografie země bylo nové vinařství navrženo bez nutnosti používat pumpy k přemisťování moštů a vína po vinařství. Vzhledem k tomu, že různé fáze procesu vinifikace probíhají na různých úrovních vinařství, jsou schopni využít gravitační sílu k přemisťování objemů moštu nebo vína kolem vinařství. Tímto způsobem víno není vystaveno prudkému nárazu, který je typický pro čerpadlo, a zajišťuje lepší zachování všech přirozených vlastností vína.

Kvalita a autentičnost našich vín jsou výsledkem nekompromisní vášně, kterou sdílejí všichni členové rodiny Castellani a která se předává z generace na generaci více než století.

Vinařská oblast Veneto

O oblasti

Největší italská vinařská oblast nabízející nejširší škálu vín, kterým však aktuálně kraluje vinná odrůda Glera. Že ji neznáte? Určitě ano, jen již v jejím nejslavnějším vinném provedení. Lehké, zábavné a osvěžující Prosecco je benátskou superstar, kterou si můžete osvěžit každý den.

Vinařství z oblasti Veneto

  • Adriano Adami
    V roce 1920 zakoupil Abele Adami špičkově situovaný vinohrad „Vigneto Giardino – Rive di Colbertaldo“, unikátní vinici ve tvaru přírodního amfiteátru, kde zdejší půdní složení a jedinečné mikroklima umožňují hroznům odrůdy Glera plně vyzrát.
    Více o vinařství
  • Ca´ la Bionda
    Ca´ la Bionda- se nachází v obci Marano di Valpolicella, v srdci historicky „klasické“ zóny Valpolicella. Plocha vinic se rozkládá na 29 Hektarech ve svahu a v nadmořské výšce od 150 do 300 metrů nad mořem s východní expozicí.
    Více o vinařství

Máte zájem o vína z této oblasti?

Kontaktujte nás a my vám zašleme nabídku vín, které importujeme.

"*" indicates required fields

Další vinařské oblasti

Oblast
Piemont (italsky Piemonte) je oblast v severozápadní Itálii. Název Piemonte je odvozen od italského „piedi del monte“ neboli úpatí hor.
Oblast
Největší italská vinařská oblast nabízející nejširší škálu vín, kterým však aktuálně kraluje vinná odrůda Glera.
Oblast
Slavná středoitalská oblast nabízející krásná místa pro dovolenou, ale také skvělá červená vína. Mezi ta nejslavnější patří i nejstarší italská apelace Chianti, nyní Chianti classico, která vznikla již před čtyřmi sty lety a buduje Itálii jméno jako málokteré jiné víno.