Ve dnech 24.5. a 25.5. se návštěvníci degustace z cyklu Slavné burgundské vesnice pod vedením wine experta Jana Čejky na pár desítek minut přenesli na cortonské vinice, která jsou vyhlášená pro Grand Cru jak červených tak bílých vín. Tomu, že bude degustace úspěšná a účast hojná, nasvědčoval obrovský zájem o akci – první termín degustace byl beznadějně vyprodán již několik dní po rozeslání pozvánky na akci. Není se čemu divit – večer se odehrával ve společnosti vín od takových jmen jako je Antoine Jobard, Benjamin Leroux, Buisson Charles či Thomas Bouley, na závěr bylo představeno i jedno bílé a jedno červené víno od nového člena našeho portfolia – vinařství Morey Coffinet.

Degustovaná vína:

JOBARD0036 Beaune Montrevenots Premier Cru 2019 0,75 l

BUISSON-CHARLES0012

Corton Clos du Roi Grand Cru 2017 0,75 l

Elegantní, sofistikované a aristokratické.

Corton Bressandes Grand Cru 2017 0,75 l

Elegantní, sofistikované a aristokratické.

Corton Blanc „Le Clos des Chaumes“ Grand Cru 2019 0,75 l

Strukturované, komplexní a ikonické

Corton-Charlemagne Grand Cru 2019 0,75 l

Strukturované, komplexní a ikonické

Beaune 1er Cru les Reversées 2017 0,75 l

Sametové, šťavnaté a vyvážené

LEROUX0140

Jan Čejka zúčastněným představil červená vína odrůdy Pinot Noir a bílá vína odrůdy Chardonnay (obě typické pro tento region) a přiblížil nejen jednotlivé producenty, ale i celou slavnou kortonskou oblast. Mimo to nabídl i několik Premier Cru z nedalekého Beaune.

Prémiové skleničky Riedel samozřejmě nemohly chybět, stejně jako ručně stáčená minerální voda Krondorf, která vybraná vína skvěle doplnila.