Možná jste i vy na lístku své oblíbené restaurace zaznamenali položku se vznešeným jménem Krondorf. Možná vás tato voda zaujala díky elegantní láhvi s čistým designem, díky které Krondorf vyčnívá v sekci něčeho tak obyčejného, jako je voda. Pojďme si vysvětlit, co stojí za výjimečností a exkluzivitou této ručně stáčené minerálky z Doupovských hor!

Dlouholetá tradice

Historie krondorfské kyselky sahá až do devatenáctého století. Jako dietetický prostředek byla doporučována pacientům s trávicími obtížemi, a to především díky svému vysokému obsahu křemíku a bohaté mineralitě. Předepisoval ji lékař Dr. Stocklow v tehdejší obci Krondorf, která je dnes známá jako Korunní. Zdálo se, že během dvou světových válek pramen nadobro zanikl, než byl v roce 2010 při hydrogeologickém průzkumu objeven nový zdroj vody s téměř identickým složením jako původní krondorfská kyselka.

Mineralita

Unikátnost Krondorfu spočívá také v jeho spojení původního oxidu uhličitého a vysokého množství křemíku. Žádnou takovou vodu jinde v Evropě nenajdete.

Snoubení s jídlem a vínem

Právě kombinace přirozeně se vyskytujícího oxidu uhličitého a křemíku dělá z Krondorfu ideální vodu k jídlu. Ještě lépe si potom rozumí s vínem. Jemné sycení a neobvyklá minerální chuť udělá z vaší vinné degustace ještě unikátnější zážitek.

Design

V neposlední řadě je nutné zmínit i elegantní vzhled láhve, která zaujme i přes zdánlivě nenápadný design. Láhev Krondorfu pozvedne vaše stolování o úroveň výš. Díky originálnímu keramickému uzávěru si lze kyselku vychutnat opakovaně, a přesto vždy v té nejlepší kondici.
Chcete i vy zakusit kouzlo krondorfské kyselky? Objednejte si láhev nebo klidně celý karton vody v našem e-shopu a přesvědčte se, že Krondorf není jenom módní trend.