Ani v novém roce nezahálíme a snažíme se našim příznivcům představit tak oblíbený cyklus burgundských degustací, avšak v novém svěžím kabátě! Číslo jedna dostali naše ´základní´ regionální apelace od skvělých vinařů a jak se dalo čekat, zájem byl obrovský. Po vánoční pauze a svátečním odpočinku se Jan Čejka ve winebaru ve Slovanském domě setkal s milovníky červeného i bílého burgundského, a to hned 2 večery po sobě.
Aby nebyli ovlivněni zvučnými jmény vinařů, ochutnávali zúčastnění všech jedenáct vzorků na slepo. Na uvítanou dostali jako vždy welcome drink, tentokrát z produkce Domaines Chermette, a jednalo se o Crémant de Bourgogne Extra Brut. Mezi vzorky se ukrývalo i pár klenotů z velmi omezených produkcí, které se v našem sklepě schovávají právě pro takovéto příležitosti, proto se i ti nejvěrnější fanoušci burgundských vesnic i společnosti Advivum mohli nechat překvapit i něčím, co ještě nikdy neochutnali. A o jaká slavná jména šlo? Bachelet-Monnot, Goisot, Benjamin Leroux, nebo třeba Jean-Marc Bouley. Nechybělo ani oblíbené Aligoté z vinařství Buisson-Charles, jehož zástupci náš přijedou navštívit začátkem února.
Pokud byste se rádi zúčastnili dalšího dílu z cyklu degustací a třeba poznali svého oblíbeného vinaře osobně, navštivte náš kalendář akcí a přihlaste se, než se kapacita naplní!